Pamiętacie tych ziomków co…

Pamiętacie tych ziomków co kupili Mercatora i Cd Projekt na absolutnych górkach? IT GETS BETTER THAN THIS XD

Z cyklu „Bananowa polska giełda”. Do walki o tytuł najbardziej bananowego podmiotu notowanego na GPW mocno wybija się właśnie spółka Master Pharm. Spółka swojego czasu zainwestowała swoje środki w akcje CD Projekt i Mercator Medical. Twardo trzyma sporą ich ilość i w dalszym ciągu nie realizuje straty twierdząc, że „bez sprzedaży, to jeszcze nie strata”.
Pomijając już trafność tych inwestycji, teraz leci prawdziwy hit. Spóła ma około 26 190 akcji Mercatora. Jak niektórzy pamiętają, w sierpniu 2021 Mercator robił słynny i niesławny skup akcji własnych, na którym mniejsi akcjonariusze raczej słabo skorzystali. Spółka, która ma jednak na bilansie ponad 26 000 akcji spokojnie mogła sprzedać po 500 PLN w skupie około 1600 sztuk (alokacja była koło 6%). Tymczasem – UWAGA, to info potwierdzone od spółki – „Spółka nie wzięła udziału w skupie akcji własnych ogłoszonym przez Mercator Medical S.A.”
Efektywnie straciła na tym ponad 500 tysięcy złotych. Wnioski o tym, czy warto inwestować w Master Pharm wyciągnijcie sami
#gielda