Giełda z Ted’em Kaczynsky’m -…

Giełda z Ted’em Kaczynsky’m – Giełda z UnaBomberem – część 1
Postanowiłem, że porobię od czasu do czasu różnego rodzaju wpisy ułatwiające granie na giełdzie, przedstawiając różnego rodzaju narzędzia, czy nawet wskaźniki na wykresach, wraz z ich opisami oraz praktycznymi zastosowaniami. Oto część pierwsza, zacznijmy od narzędzi (nie ostatnia nt. narzędzi btw.)

**Lista moich ulubionych i w mojej ocenie najlepszych narzędzi do podejmowania decyzji zakupu/sprzedaży akcji oraz opcji na giełdzie papierów wartościowych*. Część z nich jest przynajmniej w jakiejś części [darmowa (ulubiona cena nosaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)), część jest płatna — przy czym zajmując się tradingiem tak bardziej na poważnie (niezależnie czy scalp’ując, swing’ując czy też będąc value investor’em) – to w dłuższej perspektywie czasu jednak odżałować i wykupić przynajmniej niektóre z poniższych, gdyż poprawnie używane z pewnością przyniosą spory ROI. Część z tych narzędzi działa i może być wykorzystywana również na innych giełdach (np. krypto, forex, futures, obligacje

Dodaje krótkie i leniwe opisy dla was mirki (bardzo krótkie względem możliwości, jakie oferują te narzędzia). Polecam się zapoznać z nimi, od biedy chociażby z darmowymi wersjami – z pewnością się wam przydadzą; przenalizujcie sobie dane empiryczne i różngo rodzaju korelacje (np. zakupy akcji przez kongresmenów czy też regulacje prawne wpływające na cenę poszczególnych stock’ów.

QUIVER QUANTATIVE:
https://www.quiverquant.com/dashboard/ –
w pełni za darmoszkę: Mnóstwo danych, m.in. jak głosuje amerykański senat w kontekście giełdy;jakie akcje/opcje wykupują amerykańscy kongresmeni, kontrakty rządowe, zwroty produktów, dane inflacyjne, insider trading (tj. czy pracownicy skupują/sprzedają udziały);udział właścicieli instytucjonalnych; tracker sentymentu dla różnych platform (np. subredita wsb, czy też na stocktwits).

TRADYTICS (ai data drivern trading)
https://tradytics.com/overall-market
płatne(50 dolców/miesiąc), ale jest również wersja za frikoz mocno okrojoną wersją; dostęp do Level 2 data (skup/sprzedaż na żywo), wykresy, statystyki, insider tradying, tzw. option flow; skaner giełowy; prognozy ai na poszczególnych tickerów; alerty, dostęp do danych z tzw. dark pools i od groma więcej.

UNUSUAL WHALES
https://unusualwhales.com/
płatne(opłaca się wydać ok. 5 tysięcy, aby mieć dożywotnie premium; lub ew. bulić 33dolców/miesiąc), ale jest też mocno okrojona wersja dla polaczków-biedaczków-robaczków 🙂 . Dostęp do danych z darkpools, l2 data, option flow, skanery} wszystko na żywo z zaawansowanymi konfiguracjami wedle własnego uznania; alerty oraz wiele więcej. Na bazie samych alertów grając na opcjach można dobrze zarobić.

ORTEX
https://www.ortex.com/
płatneok. 50 dolców/miesiąc lub 400/rok (w pełni opłacalne) – idealne dla osób zarabiających na krótkiej sprzedaży (shortowaniu) bądź też (tak ja w dużej mierze) zajmujących się spekulacjami shortsqueezami; zaawansowane wykresy w tej kwestii, alerty informujące o możliwości short squeeze’ów (na nich wykupuje sobie m.in. opcje, niezły ROI tyle powiem); dostęp do danych na żywo ile jest szortowanych akcji w danym momencie, na bazie jakiego oprocentowania i w jakim stopniu utylizacji itp. itd. (również przydatne, gdy samemu się szortuje aby wiedzieć kiedy zamknąć pozycje). Ogólnie narzędzie jest mega.’

TRADINGVIEW
https://www.tradingview.com/
Płatne(15-60$ w zależności od subskrypcji) wraz z mocno okrojoną wersją darmową (ograniczoną chyba do trzech wskaźników, ale to i tak lepsze niźli to co oferuje większość brokerów czy też wykresy z tanich gówien a’la yahoo finance); , chyba najlepsza i najbardzizej popularna platforma do tworzenia i analizowania wykresów; z możliwością programowania własnych indykatorów oraz używaniem inteligentnym algorytmów, przy niektórych brokerach jest nawet możliwość podpięcia w/w algorytmów do swoich kont (mnie to niedotyczy:))

CHEATCODE
https://cheatcode.us/
Płatnyalgorytm do tradingview dla grających w opcje. Premium za 50 dolców/jeszcze bardziej premium (z nauczaniem, dostępem do call’i na żywo gdzie autorzy sami grają opcjami, jak rozgrywają swoje strategie itp. it; dostęp do cytygodniowej watchlisty itp. itd). Świetny instrument jako uzupełnienie do tradingview dla osób „bawiących” się profesjonalnie w opcje

FINVIZ
https://finviz.com/
Płatne (25 dolców/miesiąc) z świetną wersją za frajer; heat-mapy na żywo, w pełni konfigurowalne zaawansowane skanery; skanery analizy technicznej (na podstawie AI); alerty;korelacje rynkowe, zaawantoswane statystyki; wykresy itp. itd.

#gielda #kryptowaluty #gieldapapierowwartosciowych #nasdaq #nyse #zarabianie #zarobek #zadarmo #mnozymycebuliony #inwestycje #inwestowanie #akcje