Czy leci z nami pilot?…

Czy leci z nami pilot?

Kurs EURPLN testuje poziom 4,65 i jest najwyżej od końca marca. Średnioterminowy układ techniczny sprzyja kontynuacji tego ruchu w kierunku górnego ograniczenia blisko półrocznego kanału wzrostowego. Na koniec miesiąca może to być 4,85-4,90 zł

Dość ciekawie może być przy okazji posiedzenia FED 14-15 grudnia, które może przynieść podbicie oczekiwań na podwyżkę stóp w końcu 2022 r. (poprzez tzw. dot-chart). Tym samym to, co obserwujemy teraz, czyli wypowiedzi Harker’a, czy Kashkari’ego z FED, że bank centralny nie powinien przereagowywać w swoich decyzjach w odpowiedzi na skok inflacji, ma na celu bardziej kupienie sobie czasu na to, aby lepiej przygotować rynki na oficjalny przekaz z FED. Co to oznacza dla dolara? Perspektywę kontynuacji zwyżek w średnim terminie, zwłaszcza w relacji ze słabszymi rynkami wschodzącymi.

Inflacja przekroczy 7% r/r w listopadzie br., a do końca roku może sięgnąć ok. 8% r/r, co będzie wymagało reakcji Rady Polityki Pieniężnej (RPP), uważa członek RPP Eugeniusz Gatnar. Zapowiedział, że będzie głosował za podwyżkami stóp po 50 pb w grudniu br. i styczniu 2022 r.”

#gielda #ekonomia #gospodarka #neuropa #4konserwy